Pro lepší spánek onkologicky nemocných

Pro lepší spánek onkologicky nemocných

Obtíže se spánkem má v ČR přes 70 % onkologicky nemocných, přitom jen 23% nevnímá změny oproti období před léčbou. Číslo, které je obdobné jako v zahraničí, však ani zdaleka nevypovídá o tom, že by se obtíže řešily. Až 40 % těch, komu se spánek zhoršil, o tom s lékařem vůbec nemluví. I proto se Amelie, z.s. rozhodla tomuto tématu věnovat a kromě přednášek a webové stránky, v průběhu listopadu a prosince publikovala sérii videí o spánku.

Manželé Iva a Jakub Vaňkovi pro Amelii připravili pět video přednášek o spánku. Ty informují, vysvětlují a orientují onkologicky nemocné v problematice narušeného spánku, ale také k tomu, jak a kde svou situaci řešit.

Obsah přednášek:

  • Co vše je třeba vědět o spánku, abychom věděli, proč spíme, jak nemoc ovlivňuje náš spánek a kdy nastává problém
  • O poruchách spánku a mapování vlastního bludného kruhu nespavosti
  • Vše o léčbě nespavosti
  • O somnologii, spánkové medicíně a odpovědi na časté otázky
  • Spánková hygiena a žádoucí úpravy spánkových návyků, které fungují jako prevence návratu obtíží se spánkem

Vše lze najít bezplatně na webu a YouTube kanále Amelie.

Nejen onkologicky nemocní se tak mohou vzdělávat a být aktivní v tom, jak se jim spí a jak se jejich případné obtíže se spánkem řeší.

Více informací o Amelii, z.s.:

Amelie se již od roku 2006 věnuje psychosociální pomoci onkologicky nemocným a jejich blízkým. Vizí Amelie je, aby rakovina byla vnímána „jen“ jako součást života a své poslání vidí v tom, že pomáhá žít život s rakovinou. Více informací o aktivitách a neziskové organizaci Amelie, z.s., lze najít na oficiálních webových stránkách www.amelie-zs.cz

Kontakt pro komunikaci:

Michaela Čadková Svejkovská

amelie@amelie-zs.cz

Klíčová slova
Spánek