Odpovídali jsme vám na otázky o prevenci rakoviny

Sekce preventivní onkologie České onkologické společnosti ve spolupráci s Brněnskými onkologickými dny a multimediálním portálem MojeMedicina pro Vás připravil záznam živého přenosu z Brněnských onkologických dní 2015 na téma prevence rakoviny, který se uskutečnil ve středu 8. dubna na Brněnském výstavišti. Lékaři odpovídali na dotazy veřejnosti 90 minut a zodpověděli 41 otázek na téma rizika vzniku zhoubných nádorů a životní styl, systém prevence v ČR, dědičnost zhoubných nádorů, prevence u dětí a především z oblasti genetických rizik, prevence a screeningu rakoviny tlustého, střeva, prsu, gynekologických a urologických nádorů. Poslechněte si odpovědi na otázky veřejnosti. 

TIP: Pro lepší zážitek zvolte režim "Celá obrazovka" (ikonka vpravo dole na liště videa). Pro synchronizaci slidů s videem a obráceně využijte tlačítek v dolní části okna se slidy.


Omluvte, prosím, sníženou hladinu zvuku od  24 sekundy do 3 minuty způsobenou mikrofonem moderující. 

Lékaři odpovídali na dotazy veřejnosti 90 minut a zodpověděli 41 otázek. Poslechněte si nesestříhaný záznam živé diskuse. Zajímají-li vás jen některé odpovědi, klikněte na dotaz v záložce "kapitoly" u videa a nebo vypsaný níže, video se posune k odpovědi, která vás zajímá.  

Rizika rakoviny a životní styl (alkohol, výživa, stres, spánek)

Systém prevence v ČR:

Dědičnost zhoubných nádorů

Zhoubné nádory tlustého střeva (genetická rizika, prevence a screening)

Zhoubné nádory prsu (genetická rizika, prevence a screening) 

Gynekologické zhoubné nádory, gynekologické potíže a lidský papillomavir (HPV)

Zhoubné nádory dětí a dospívajících

Urologické zhoubné nádory