Tulipánový měsíc zve do akce a k podpoře, zapojte se také!

Tulipánový měsíc zve do akce a k podpoře, zapojte se také!

Tisková zpráva Amelie, z.s., Praha, 26. 2. 2020: I v letošním březnu vyzývá Amelie, z.s. k podpoře a zapojení se ve prospěch onkologicky nemocných i jejich blízkých. Osmý ročník Tulipánového měsíce informuje a vybízí k akci nejen v Praze, Olomouci, Liberci a Středočeském kraji, ale i napříč celou ČR. Každý si může vybrat, jak se zapojí. Připojíte se a pomůžete přivolat s jarem i naději? 

Lidé z různých koutů republiky vytvořili výzdobu pro 23 onkologických oddělení a ambulancí v celkem 15ti nemocnicích, kde ji dobrovolníci v těchto dnech instalují. Zapojují se školy, školky, sociální služby, ale i mateřská centra a různé skupiny, stejně jako jednotlivci. „Před pár lety jsem se léčila v Praze na Bulovce. Čekárny i chodby byly vyzdobeny kresbami tulipánů a bylo to hezké – takové zpestření, kousek naděje a optimismu. Děkuji za každý obrázek, má to velký smysl,“ objevuje se na facebookových stránkách Amelie. Veselá jarní výzdoba však není to jediné, čím v březnu Amelie podpoří pacienty.

Dobrovolníci se vydají do nemocnic s hudebními nástroji a výtvarnými potřebami, aby zde nemocné potěšili a rozptýlili. Každý se může zapojit do benefičních akcí a přispět na bezplatné služby pro nemocné i jejich blízké nebo se zúčastnit různých zajímavých aktivit. Centra Amelie připravují workshopy malování tulipánů, nácvik relaxace, trénink paměti nebo výlety a přednášky. K dispozici je kampaň, která psychosociální téma onkologické nemoci zviditelní. „Tulipánový měsíc nabízí v průběhu celého března spolupráci a sdílení. Každý se může stát dobrovolníkem, koupit tulipán nebo vyhledat informace pro sebe či někoho ve svém okolí. Aktivně podporujeme komplexní péči během onkologické nemoci a informace o ní. Zároveň posíláme nemocným vzkaz, že nejsou ve své situaci sami, že na ně někdo myslí,“ říká Michaela Čadková Svejkovská, ředitelka Amelie.

Tulipánový měsíc zahájí 2. března 2020 v 19 hodin slavnostní koncert v Olomouci, který pro veřejnost a Amelii uskuteční v kapli Božího těla v Konviktu Orchestr UPOL. Zazní filmové písně a dobrovolné vstupné zahájí březnové možnosti přispět na bezplatné služby Amelie. Mezi nimi bude kromě tradičního prodeje tulipánů s Florea.cz i zasílání dárcovské SMS, olomoucký bazar nebo divadelní představení Divých žen v Praze.

„Nyní je ten správný čas se zapojit!“ vzkazuje Amelie.

Více o Tulipánovém měsíci a jeho programu lze nalézt na www.amelie-zs.cz/TM.

Pro více informací kontaktujte:

Michaela Čadková Svejkovská
amelie@amelie-zs.cz

  • Sdílejte na:
    • Facebook
    • Twitter
Klíčová slova
Pacientské organizace