Uzlíková kampaň – Komu pošleš uzel Ty?

Uzel na kapesníku jako připomínka NEZAPOMEŇ na… je symbolem, který má připomenout ženám pravidelné samovyšetřování prsu, ale i návštěvu mamografu. Uzel lze samozřejmě uvázat na čemkoli co je zrovna po ruce, a nemusí to být jen záležitost ženy samotné. Do hry je dobré vtáhnout i mužskou polovinu lidstva, pánové tím mohou dát najevo svou lásku a starost o zdraví té, na které jim záleží.. Kampaň pacientské organizace Mamma HELP.

Šířit myšlenku kampaně a zapojit se do ní může pomocí sociálních sítí každý. Stačí dělat svým blízkým uzly na čemkoli, co jde zauzlovat, vyfotit to a sdílet fotku s ostatními pod hashtagem #udelejuzel.

„Vsadili jsme na sociální sítě a věříme, že mladé lidi osloví náš uzlíkový spot. Natočili ho pro nás studenti školy Michael, a všichni jsme zvědaví, jakou uzlíkovou lavinu a hlavně zájem o tolik potřebnou péči o prsa se podaří spustit,“ dodává Drexlerová.

S uzlíky se veřejnost poprvé setkala v sobotu 1. října 2016 na Pochodech pro zdraví, které se konaly v Praze, Olomouci, Hradci Králové, ve Zlíně, v Brně a v Českých Budějovicích.

Přehled všech akcí s uzlem najdete na stránkách kampaně www.udelejuzel.cz, kde navíc může kdokoli odeslat vzkaz a virtuální uzel své partnerce, mamince, sestře, kamarádce, nebo kterékoli jiné ženě, která by neměla zapomenout na prevenci. Web obsahuje informace o kampani, kterou je možné zde přímo podpořit i finančně. 

Nezapomeňte na prevenci rakoviny prsu ani vy a udělejte uzel sobě, nebo svým blízkým! A pošlete to dál!