Česká onkologická společnost ČLS JEP

Informace o České onkologické společnosti ČLS J.E.P., nejnovějším dění v ČOS, o jejích odborných sekcích a pracovních skupinách. Informace pro členy ČOS, vyjádření ČOS k aktuálním otázkám, zápisy ze zasedání výboru, spolupráce s partnerskými odbornými společnostmi a institucemi, dohody s plátci péče a další důležitá sdělení pro členy ČOS.

Rychle k dohodám ČOS s plátci péče

Nejnovější články a videa

Počet nalezených článků: 884 zrušit všechny filtry

Přítomni: Libuše Kalvodová, Kristina Tóthová, Ivona Šporcrová, Hana Kynkorová, Věra Reichlová, Hana Čápová Jako host: Lucie Vančurová. Omluveni: pro nemoc vlastní nebo dětí omluveni ostatní členové sekce.

MUDr. Alexandra Aschermannová

- Dlouholeté zkušenosti z pozice primářky onkologického oddělení a ředitelky # Onkologického a rehabilitačního ústavu na Pleši

- Asistentka 1.LF, pregraduální výchova, postgraduální vzdělávání v paliativní onkologii

- Atestace interna, pneumologie, klinická onkologie, geriatrie

- Dobrovolnické aktivity - členka výboru Ligy proti rakovině, poradenství, lektorka rekondičních pobytů a dobrovolníků v onkologii

- 2. volební období členka a předsedkyně revizní komise ČOS

doc. MUDr. Renata Soumarová, PhD.

Jsem vedoucí Komplexního onkologického centra v Novém Jičíně, u jehož zrodu jsem stála. Za 7 let se nám podařilo vybudovat velmi kvalitní, dobře technicky i personálně vybudované pracoviště. Komplexní onkologické centrum NJ je subjekt spojující privátní a státní (krajský) sektor, proto mám příležitost vidět problémy z obou stran, což by mohlo být přínosné pro práci ve výboru.

MUDr. Tomáš Svoboda, PhD.

Pracuji 19-tým rokem na Onkologickém a radioterapeutickém odd.FN v Plzni a postupně jsem absolvoval atestace v radiační onkologii I. a II. stupně a v onkologii klinické. Od roku 2007 jsem na pozici vedoucího lékaře úseku radiační onkologie. V letech 1997 a 2002 jsem absolvoval krátkodobé stáže v MSKCC, New York, USA. Delší dobu spoluorganizuji každoroční setkání Klubu mladých onkologů a spolupracuji s řadou onkologických časopisů jako autor článků, odborný redaktor nebo člen redakční rady. Několik let jsem zástupcem ČR v jednom z odborných fór pro terapii karcinomu prsu a pro roky 2011-2013 jsem byl zvolen zástupcem ČR v organizaci ESMO.

  • Přítomni: Vorlíček, Aschermannová, Cwiertka, , Feltl, Jelínková, Petruželka, Stáhalová, Vyzula, Bartoš 
  • Omluveni: Abrahámová, Bartoš, Fínek, Petera, Přibylová, Žaloudík 
MUDr. Pavel Vítek, PhD., MBA

V oboru onkologie pracuji 23 let. Složil jsem atestace z interny, klinické onkologie a radiační onkologie-radioterapie. V současné době jsem zaměstnán jako vedoucí lékař lůžkového oddělení Ústavu radiační onkologie FN Na Bulovce v Praze. Pracuji také jako odborný asistent Onkologické kliniky 1. LFUK Praha a Katedry radioterapie IPVZ.

MUDr. Jiří Bartoš, MBA

Jsem primářem oddělení klinické onkologie a přednostou KOC Krajské nemocnice v Liberci ,a.s. Na obrázku jsem ten v klobouku.

Onkologii v Liberci se věnuji od roku 1988, atestace mám složeny v oboru radioterapie a klinická onkologie. Z titulu vedoucího lékaře KOC jsem si doplnil i manažerské vzdělání.V posledním volebním období jsem byl členem výboru jako jediný zástupce nefakultního zdravotnického zařízení a měl jsem tak možnost  účastnit se práce výboru a připomínat specifika „obyčejného“ centra se zkušeností měnících se managementů v období transformace a každodenní práce s pacienty. Domnívám se, že by ve výboru opět měli být zástupci z takového pracoviště. Měl jsem např.možnost jednání na půdě plátců péče, nikoliv jako zástupce výboru, ale jako delegát nemocnice a ověřil jsem si, že mít takový mandát je cenné. Chtěl bych se podílet na práci výboru i v dalším období.

Doc. MUDr.Jindřich Fínek, PhD

Jsem 16 let primářem oddělení, kde nemáme nedostatek lékařů a vybíráme si ze žádostí o zaměstnání.

V případě volby rád zasednu v novém Výboru, kde budu se snažit o sjednocení všech trendů, směrů a vizí ku prospěchu péče o onkologicky nemocné.

MUDr. Iveta Kolářová, Ph.D.

Pracuji na Oddělení klinické a radiační onkologie v Pardubicích od roku 1993. Složila jsem atestaci I. a II. stupně z radiační onkologie a atestaci z klinické onkologie.V roce 2010 jsem získala titul Ph.D. Od roku 2004 zastávám pozici zástupce primáře oddělení a jsem garantem pro klinickou onkologii v Pardubickém kraji.

Ve volbách kandiduji do revizní komise.

Prof. MUDr. Jitka Abrahámová, DrSc.

Jsem primářkou Onkologického oddělení Fakultní Thomayerovy nemocnice, které jsem v roce 1991 založila. Oddělení je nyní velmi dobře vybaveno, má 28 lůžek, 6 ambulancí klinické onkologie, 4 ambulance radiační onkologie,  jednotku intenzivní onkologické péče se 4 boxy, stacionář pro ambulantní medikamentózní léčbu (15 lehátek, 2 lůžka, 4 křesla), plně vybavený radiační trakt se dvěma akcelerátory a jedním ortovoltážním přístrojem, simulátorem, atd.

Od 16.3.2009 jsem se stala na základě vyhlášeného výběrového řízení vedoucí Komplexního onkologického centra, ve kterém jsou sdruženy tři nemocnice a to Fakultní nemocnice Na Bulovce (FNB), Všeobecná fakultní nemocnice (VFN) a Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) při čemž FNB se svým Ústavem radiační onkologie má postavení ústřední.

prof. MUDr. Bohuslav Melichar, Ph.D.

Po promoci v roce 1989 a povinné vojenské službě jsem začínal na II. Interní klinice LF UK a FN Hradec Králové, kde jsem pracoval až do roku 1999. V letech 1994 – 1996 jsem v rámci Fulbrightova programu pracoval v M.D. Anderson Cancer Center v Houstonu. Postgraduální studium jsem ukončil v roce 1998. Atestaci z klinické onkologie jsem složil v roce 1999. Od roku 2000 jsem přešel na Kliniku onkologie a radioterapie LF UK a FN Hradec Králové. V roce 2001 jsem habilitoval a v listopadu 2006 jsem byl jmenován profesorem. Od února 2008 jsem přednostou Onkologické kliniky LF UP a FN Olomouc, od konce roku 2010 jsem vedoucím KOC FN Olomouc.

Prof. MUDr. Jiří Vorlíček, CSc.

Pracuji v oblasti klinické onkologie 42 let, v roce 1989 jsem založil a 21 let vedl Interní hematoonkologickou kliniku, ze které vyšlo 10 profesorů a kolektiv kliniky napsal 17 monografii s onkologickou tematikou. Dvě volební období, tedy 8 let, jsem byl předsedou České onkologické společnosti ČLS JEP. Byl jsem jedním ze zakladatelů České společnosti paliativní medicíny ČLS JEP a  editoval jsem první monografií Paliativní medicína. Dvě volební období jsem byl děkanem Lékařské fakulty Masarykovy univertity a jsem členem týmu, který realizoval Univerzitní kampus MU v Brně. Poslední tři roky jsem ředitelem Masarykova onkologického ústavu v Brně.

MUDr. Jana Prausová, Ph.D., MBA

Jsem primářkou Radioterapeuticko – onkologického oddělení Fakultní nemocnice v Motole od roku 1990. Naše pracoviště má 57 lůžek, 12 křesel pro ambulantní aplikaci chemoterapie, úsek teleterapie se 3 urychlovači (IMRT, OBI, stereotaxe, celotělové ozařování, radioterapie dětských pacientů). Jsme akreditováni v oborech klinické i radiační onkologie. Dále pracuji jako odborný asistent 2. lékařské fakulty UK na katedře klinické onkologie od roku 1992. Velice pečlivě sleduji práci výboru České onkologické společnosti a jsem přesvědčena, že za poslední roky výbor udělal veliký krok dopředu v oblasti komunikace se zdravotními pojišťovnami, v oblasti zpracování dat z diagnosticko – terapeutického procesu z jednotlivých onkologických pracovišť a vytvořil si dobrý mediální obraz. Ráda bych i já přispěla k činnosti výboru svoji pomocí.

MUDr. David Feltl, Ph.D., MBA

Od roku 2006 jsem přednostou onkologické kliniky FN Ostrava. Měl jsem tu čest být zvolen do současného výboru a připadá mi, že práce v něm přinesla spoustu konkrétních a významných výsledků. Proto mi připadá logické, že bych rád v rozdělané práci pokračoval.

Doc. RNDr. Ladislav Dušek, Ph.D.

Jsem ředitelem Institutu biostatistiky a analýz (www.iba.muni.cz), který je ústavem Masarykovy univerzity v Brně a který zajišťuje datovou a analytickou agendu v rámci samostatné sekce ČOS ČLS JEP. V rámci ČOS pracuji jako analytik dat a již více než 12 let pracuji na projektech, které mají společný cíl – zajistit co největší možnou dostupnost dat pro lékaře a členy ČOS. Takto bych si dovolil jmenovat například správu populačních dat (www.svod.cz; www.uroweb.cz), agendu klinických registrů ČOS (www.registry.cz) nebo kompletní informační zázemí programů screeningu zhoubných nádorů v ČR (www.mamo.cz; www.kolorektum.cz; www.cervix.cz). Stejný cíl jako zmíněné projekty mám i nyní při této kandidatuře – chtěl bych ve výboru ČOS zastávat práci analytika aneb „dodavatele dat a informací“. Chtěl bych více posílit dostupnost těchto dat pro všechna klíčová jednání ČOS na celostátní i regionální úrovni. Budu usilovat o adresnější dostupnost dat z centrálních zdrojů ČR pro predikce onkologické zátěže a pro plánování nutných nákladů na onkologickou péči. Věřím, že zvolením bych dostal mandát i pro rozšíření informační podpory pro jednotlivá onkologická centra na podkladě dat z MZ ČR nebo dat plátců péče. Další výzvou je pro mne neustálý boj za posílení programů screeningu nádorů.