Česká onkologická společnost ČLS JEP

Informace o České onkologické společnosti ČLS J.E.P., nejnovějším dění v ČOS, o jejích odborných sekcích a pracovních skupinách. Informace pro členy ČOS, vyjádření ČOS k aktuálním otázkám, zápisy ze zasedání výboru, spolupráce s partnerskými odbornými společnostmi a institucemi, dohody s plátci péče a další důležitá sdělení pro členy ČOS.

Rychle k dohodám ČOS s plátci péče

Nejnovější články a videa

Počet nalezených článků: 884 zrušit všechny filtry

29. dubna se konal Nutriční den v onkologii. Na všech onkologiích měli pacienti možnost vyplnit krátký dotazník. Výsledky od více než 2400 lidí pak byly statisticky zpracovány.

Přítomni: Vorlíček, Abrahámová, Prausová, Fínek, Petruželka, Tesařová, Ryška, Melichar, Vyzula, Cwiertka, Petráková, Kolářová
Omluveni: Dušek
Nepřítomen: Žaloudík

Přítomni: Aschermannová (Praha), Bílek (Brno), Ćwiertka (Olomouc), Lakomý (Brno), Poprach (Brno), Vitásková (Olomouc), Zezulová (Olomouc)
Za RK ČLS JEP byla po celou dobu práce volební komise přítomna doc. MUDr. V. Marešová, CSc., předsedkyně RK ČLS JEP.

Přítomni: Kalvodová, Škrobánková, Šporcrová, Lhotová
Omluveni: Čápová, Hrstka, Kynkorová, Polívka, Reichlová, Tothová

MUDr. Lubomír Skopal

Narodil jsem se v roce 1959, promoval jsem v roce 1985 na LF UP v Olomouci.

Mám atestaci z vnitřního lékařství 1987 a klinické onkologie - 1993.

V letech 1991a 1992 jsem absolvoval stáž na onkologické klinice nemocnice Tenon v Paříži /stipendium Francouzské  Republiky/.

Doc. RNDr. Ladislav Dušek, Ph.D.

Vážené kolegyně a kolegové,
nejsem sice lékař, ale dovolil jsem si zde kandidovat, neboť se již více než 17 let věnuji zdravotnické informatice a analýze dat v onkologii a troufnu si prohlásit, že to je a bude hlavní náplň mé práce. Pracuji jako ředitel Institutu biostatistiky a analýz Masarykovy univerzity a nově též jako ředitel ÚZIS ČR. Právě v této nové pozici bych chtěl významně přispět ke stabilizaci a rozvoji Národního onkologického registru ČR, který je nepostradatelnou datovou základnou celé české onkologie, a řady dalších datových zdrojů. Rovněž se budu zasazovat o to, aby odborná onkologická společnost měla velmi významné slovo při probíhající revitalizaci systému úhrad lůžkové péče. Chci se nadále zasazovat o to, aby závazná data o české onkologii hodnotili a interpretovali především sami čeští onkologové. Doma i v zahraničí.

Prof. MUDr. Miloslav Duda, DrSc.
prof. MUDr. Miloslav Duda, DrSc.

Navržený výborem České chirurgické společnosti jako kandidát do výboru České onkologické společnosti.

Absolvent Lékařské fakulty University Palackého v Olomouci. Po promoci pracoval nejprve na chirurgickém oddělení ve Šternberku a pak ve Fakultní nemocnici a na Lékařské fakultě UP v Olomouci, nejprve na I. chirurgické klinice, v letech 1985-86 absolvoval dlouhodobější studijní pobyt v USA a od roku 1986 do roku 2006 vedl II. chirurgickou kliniku FN v Olomouci. V současnosti dále působí jako profesor na Lékařské fakultě v Olomouci a Ostravě. Spolu s pracovní skupinou dalších členů chirurgické společnosti vypracoval program nástavbového vzdělávání chirurgů v onkochirurgii a od roku 2011 je vedoucím nově vzniklé subkatedry onkochirurgie IPVZ. Podílí se na onkochirurgickém programu Centra vysoce specializované onkologické péče pro dospělé Nový Jičín a Nemocnice Nový Jičín a. s. v oblasti hrudní a jícnové chirurgie. Publikoval více jak 300 vědeckých prací, je autor a spoluautor 20 monografií a učebnic. Jeho odborná činnost byla oceněna řadou našich i zahraničních odborných společností. Za publikační činnost zaměřenou převážně na problematiku nádorů a dalších chorob zažívacího traktu a jícnu obdržel 2krát cenu České chirurgické společnosti, cenu Presidia Společnosti J. E. Purkyně a Cenu Josefa Hlávky a další ocenění.

Nutriční den v onkologii

Unikátní jednodenní nutriční screening onkologických pacientů. Zapojte se i Vy! 

Mgr. Lucie Ondřichová

„V onkologii jsme poznali, že když máme v ruce data, jde jakékoli vyjednávání mnohem snáze. A v oblasti výživy nám naše vlastní data chybí,“ říká předseda České onkologické společnosti prof. MUDr. Jiří Vorlíček, CSc.

MUDr. PharmDr. Jan Dvořák

Po ukončení studia na 1. LF v roce 1995 jsem nastoupil na Ústav radiační onkologie Nemocnice na Bulovce a 1. LF UK Praha. Od roku 2014 pracuji na Radioterapeutické a onkologické klinice FNKV a 3. LF UK Praha jako primář kliniky.

Mám atestaci I a II. stupněz radiační onkologie, atestaci z klinické onkologie. Zaměřuji se na problematiku plicních, urologických a kožních nádorů.

S rodinou bydlím nedaleko Prahy. Mezi mé koníčky patří horská cyklistika, lyžování a chalupaření.

MUDr. Tomáš Svoboda, Ph.D.

nar. 12.7.1968 v Plzni

  - Od roku 1992 pracuji na Onkologické a radioterapeutické klin. FN Plzeň, od r. 2007 též jako vedoucí lékař úseku TRT
  - Atestace z Radiační onkologie I. a II. stupně v letech 1995 a 1998, z Klinické onkologie v roce 2004
  - Odborná stáž v MSKCC, New York v r. 1997 a 2002
  - Postgraduální studium v oboru Vnitřní lékařství ukončeno v r. 2011, zisk titulu Ph.D.
  - Výuka SŠ a VŠ studentů od r. 1994
  - Odborný redaktor české verze časopisu Lancet a člen širší redakční rady časopisu Klinická onkologie
  - Člen výboru Klubu mladých onkologů od r. 2006 a organizátor každoroční konference klubu
  - Zástupce ČR v evropských odborných fórech od r. 2006, především v oblasti karcinomu prsu, kolorekta a podpůrné léčby
  - Národní reprezentant ČR v ESMO od r. 2011
  - Dekret MZ s pověřením zkoušejícího v rámci atestací v oboru Radiační onkologie od r.2014
  - Člen SČL-JEP, ČOS, SROBF, ASTRO, ESMO

Záliby: některé druhy sportu, jiné pasivně v TV, zahrada, chov čmeláků, práce s motorovou pilou a elektrickou svářečkou

MUDr. Václav Janovský

Vážené a milé kolegyně, vážení a milí kolegové,

po promoci na II. lékařské fakultě UK v Praze jsem v roce 1993 nastoupil do nemocnice v Českých Budějovicích na onkologické oddělení. Naše nemocnice se stala časem akciovou společností a od roku 2007 zde zastávám funkci primáře a vedoucího KOC.

 

 

MUDr. Martin Matějů, Ph.D.

Narozen: 1979 v Praze

Studium: pregraduální - 3. LF UK, postgraduální - 1. LF UK (Ústav biochemie a experimentální onkologie + onkologická klinika). 

Téma dizertační práce: Klinicko-genetické aspekty familiárního výskytu karcinomu prsu. Frekvence rekurentních mutací v genech BRCA1 a BRCA2 v ČR a úloha genu NBN (obhájena 2014)

Zaměstnání: Onkologická klinika 1. LF UK a VFN (2005-dosud), kde mj. učím a organizuji výuku

Stav: ženatý, 3 děti