Informace předsedy výboru Sekce mladých onkologů členům sekce

  • (LF MU a FN Brno, Interní hematologická a onkologická klinika)

Dopis nového předsedy výboru Sekce mladých onkologů MUDr. Michala Eida obsahuje jak informace pro stávající členy sekce, tak i výzvu mladým lékařům k přihlášení se do sekce a návod, jak na to.  

Vážení kolegové, milí kamarádi,

jako nový předseda zkusím Sekci mladých onkologů (SMO) posunout o pár kroků dále, a to ve spolupráci s dalšími členy výboru SMO.

Cíl našeho snažení je jednoduchý - nabídky vzdělávacích aktivit, mít přístup k novinkám v onkologii a blíže spolupracovat.
Pro začátek bychom zkusili periodický mailový zpravodaj, a to s rozumem, ať nikoho nespamujeme. Paralelně s tím by měla být aktivní i stránka SMO na Linkos.

Přihlášených členů v sekci je 58, nicméně budeme rádi, pokud by se přihlásili i další noví kolegové na Vašich pracovištích.

Podmínkou členství v SMO je členství v ČOS ČLS JEP.

Pokud máte zájem stát se členem naší sekce, stačí na profilu ČOS zaškrtnout žádost o zařazení. Do profilu se můžete přihlásit přes následující odkaz: https://databaze.cls.cz/prihlaska

Pokud jste se na této stránce ještě nikdy nepřihlašovali, budete potřebovat svůj mail, kterým jste registrováni u ČOS a své evidenční číslo v ČOS. S pomocí těchto dvou informací můžete požádat o nastavení hesla k účtu.

Blíží se deadline k přihlášení na prestižní Salzburské semináře pro rok 2024. Jedná se o týdenní interaktivní kurzy v zámku Arenberg, kde přednáší onkologická esa z Rakouska či USA. Sám jsem se těchto kurzů již 2x zúčastnil a vřele doporučuji. Každý účastník by měl přednést krátkou kazuistiku s následnou diskuzí.

Na příští rok jsou pro onkology v plánu hematologické malignity a sarkomy s nádory kůže, nicméně můžete si vybrat dle libosti i jiné specializace.

Děkuji

S pozdravem

Michal Eid
Interní hematologická a onkologická klinika FN Brno a LF MU

  • Sdílejte na:
    • Facebook
    • Twitter