Vliv mysli na progresi onemocnění a možná psychologická prevence - záznam úvodní přednášky

Zahajovací přednáška projektu #MysliProtiRakovině je úvodem do problematiky možností psychologické prevence onkologického onemocnění pohledem vědy. Přednáška, určená laikům i odborníkům, zazněla dvakrát v Praze, v Liberci a v Brně. Nabízíme Vám záznam první pražské přednášky ze  4. září 2018. 

TIP: Pro lepší zážitek zvolte režim "Celá obrazovka" (ikonka vpravo dole na liště)

Video

Podcast

Přehrajte si zvukovou stopu videa:

Dovolujeme si Vás pozvat na webové semináře, které na přednášku navazují: 

 • Schopnost vyjádřit emoce pomáhá (7. listopadu 2018 ve 13 hodin)
  Webový seminář již proběhl, připravili jsme pro Vás záznam a také  rozhovor po skončení. Představili jsme možnosti, jak se naučit „ventilovat“ negativní emoce a spoluprožívat ty pozitivní, jak sdílet naše prožitky a obavy s nejbližšími tak, abychom je nezraňovali, i jaké jsou další možné cesty k vyjádření („dostání to ze sebe“) našich negativních pocitů a prožívání (tanec, kresba, psaní, sport apod.).

 • „Strach z návratu nemoci a jak ho zvládnout“ (12. prosince 2018 ve 13 hodin)
  Webový seminář již proběhl, připravujeme pro Vás záznam. Zatím si můžete poslechnout rozhovor po skončení. Během přenosu jsme vysvětlili, co je strach a jak se s ním dá pracovat, respektive, jak nahlédnout jeho příčiny a kořeny. Představili jsme možnosti technik relaxace a zvládání stresu, které mohou být dobře využitelné například při prožívání stresu a obav před sdělením výsledků kontrolního vyšetření. A odpověděli jsme na dotazy současných i bývalých onkologických pacientů. 

 • „Síla opory našich nejbližších“ (leden 2019)
  Ukážeme, jak mohou dobře fungující vztahy pozitivně ovlivnit náš zdravotní stav, co sami můžeme udělat pro zlepšení vztahů s nejbližšími i jak mohou naši nejbližší pečovat sami o sebe tak, aby byli schopni poskytovat nemocnému dlouhodobě podporu.

 • „Nucená změna a pozitivní přístup k ní“ (únor 2019)
  Probereme relativní platnost tvrzení „Musíš být pozitivní za každou cenu“. Ukážeme si cesty k posílení naděje a důvěry. Představíme model tzv. trvale udržitelného pozitivního přístupu a jeho výhody. Dotkneme se otázky životních změn po prodělaném onkologickém onemocnění a jak je zvládnout.

 • „Příroda, pohyb, naše psychika a zdraví“ (březen 2019)
  Na konkrétních příkladech si ukážeme vliv pohybu a přírodního prostředí na naše zdraví, jejich možnosti využití u onkologicky nemocných i u lidí po již prodělaném onkologickém onemocnění a pozitivní účinky na zlepšení stavu po náročné léčbě a při přetrvávajících pocitech únavy

Informace o projektu #MysliProtiRakovine